Masaža refleksnih con hitro in nežno ublaži številne težave

22. 10. 2017 | Vir: Lisa
Deli

Je bil teden spet en sam stresni maraton? Se na vaši mizi še kar kopičijo dokumenti, ki jih je treba pregledati, vaš otrok pa leži doma z vročino? Skrajni čas, da si podrgnete dlani.

Kdor pozna prave točke, lahko hitro in nežno ublaži svoje težave.

Zemljevid telesa

Težave boste odpravili z masažo refleksnih con, ki temelji na predstavi, da so na naših dlaneh (in tudi na stopalih) točke, ki so prek energijskih kanalov povezane z našimi organi in posameznimi deli telesa. Kateri organi in katera območja na koži se med seboj ujemajo, lahko ugotovimo zelo preprosto, in sicer ko v nekem organu nastanejo motnje, se na določenem predelu kože pogosto pojavijo znamenja, kot so srbenje, bolečina, občutek napetosti ali pordelost.

Dlani so tako rekoč pomanjšana podoba človeka. Masaža teh con stimulira ustrezen predel telesa, odpravlja težave in sproža samozdravilne moči. Poleg tega se ob dotikanju sproščajo tudi hormoni sreče, odpravljajo pa se negativni stresni občutki.

Osupljivo metodo zdravljenja, ki jo je v modernem svetu razvil ameriški otorinolaringolog William Fitzgerald (1872–1942), so pred tem s pomočjo zdravilnih učinkov masaže rok in nog uporabljali že stari Egipčani, kitajski zdravilci in veliko indijanskih plemen Severne Amerike.

Zdravljenje z nežnim pritiskom

Čeprav nimamo podrobnih znanstvenih dokazov o učinkih, tudi zdravilci in zdravniki vse bolj priporočajo masažo refleksnih con kot dopolnilo običajnemu zdravljenju.

Tovrstno masažo lahko precej udobno opravite tudi sami doma. Le malce se morate poglobiti vanjo. Desna dlan se 'pogovarja' z desno polovico telesa, leva pa z levo.

Dlani so zgrajene kot telo: zgornji členki predstavljajo glavo in možgane, srednji vrat in tilnik, na dlani pa so skoraj vsi organi. V nasprotju z refleksnimi conami na stopalih, lahko na te, na roki, pritiskate močneje. Hitri masažni gibi razvijejo stimulativne učinke, nežni pritiski pa pomirjajo. Dlan naj med masažo počiva na mehki podlagi (denimo brisači).

Tipični masažni prijemi so sestavljeni iz kratkih in močnih pritiskov (podobno kot pri akupresuri). Pritisk ne sme boleti, ga pa je treba čutiti. Uporabljajo se tudi krožni gibi in drgnjenje določene točke. Točke, ki so zelo občutljive ali pa bolijo, kažejo na to, da je poškodovan oziroma obolel povezan organ ali del telesa. Na tem mestu lahko pritisnete malce močneje, praviloma pa za določeno cono zadošča dvominutna masaža.

Novo na Metroplay: Župnik Martin Golob | "Duhovnik je lahko čisto normalen človek!"