Kako se zdravo prehranjevati v službi

23. 1. 2015
Deli
Kako se zdravo prehranjevati v službi (foto: Shutterstock)
Shutterstock

Kako se počutite po obroku iz menze ali restavracije s hitro prehrano? Kaj pa po velikem bogatem sendviču? Bi se najraje ulegli na kavč? Ja, prehranjevanje v službi lahko predstavlja pravi izziv. Kaj lahko storite, če vam delovno okolje ne omogoča zdravega prehranjevanja?

Najboljša rešitev je seveda, da za hrano poskrbite sami. Pravi obroki bodo med drugim vplivali tudi na vašo učinkovitost v službi.

Trije predlogi, kako poskrbeti za zdrav obrok

1. Energija v kozarčku

Zjutraj si lahko pripravite smuti, ki vas bo, še preden boste postali zares lačni, napolnil z energijo, z ogljikovimi hidrati, beljakovinami in zdravo maščobo. Hkrati boste z vsemi hranilnimi snovmi in vitamini, ki vam jih ponujajo sveže pripravljeni smutiji, poskrbeli za dobro obrambo pred virusi in bakterijami.

Nekaj okusnih receptov boste našli na povezavi Napitki za več energije in manj lakote.

V smutije lahko vključite še ječmenovo travo, ki vas bo oskbela s široko paleto vitaminov in več kot 50 minerali ter z vsemi telesu potrebnimi aminokislinami.

Ječmenova trava pomaga očistiti naše telo. Telo bo alkalizirala, okrepila bo vaš imunski sistem, izboljšala kri, pomagala pri zdravljenju artritisa, sladkorne bolezni, debelosti, astme in drugih bolezni. Ima tudi odlično sposobnost raztapljanja kalcijevih oblog na kosteh in še in še.

2. Oreščki in suho sadje

Že zvečer si v manjši posodi pripravite mešanico oreščkov in suhega sadja, za vsak primer, če boste imeli potrebo po žvečenju in dodatni energiji. Najboljši so mandlji, lešniki, orehi (še bolje je, če jih čez noč namočimo), indijski oreščki, datlji, rozine, suhe fige in slive, brusnice ... Suho sadje naj bo nežveplano ter ekološko, prav tako naj bodo ekološki tudi oreščki.

Če pa vam samo suho sadje in oreščki niso najljubši, lahko skočite v trgovino po navaden jogurt in si pripravite okusno mešanico.

3. Solata

Solate so vedno ena boljših rešitev, ko nam primanjkuje časa. Pripravite si jo lahko že večer prej, jo zapakirajte v primerno plastično posodo in zjutraj vzamite s seboj.

Pozimi si privoščite zelje, ki ga je v izobilju in je res zelo zdravo. Ali pa rdečo peso, por in pastinak.

Katera živila še najdemo pozimi na tržnici? Preberite TUKAJ. Nekaj predlogov za pripravo okusnih solat pa najdete na povezavi Vitamini proti zimski otožnosti.

Tako. Zelo malo truda je potrebnega za opazno razliko v počutju in razpoloženju.

Novo na Metroplay: "Življenje nam prek izzivov želi nekaj povedati" | Dejan in Tamara - Pot do spremembe