Goran Dragić: Le klikniti je moralo vse skupaj

9. 2. 2017
Deli
Goran Dragić: Le klikniti je moralo vse skupaj (foto: Anže Malovrh/STA)
Anže Malovrh/STA

Slovenski košarkar Goran Dragić je s svojo ekipo v severnoameriški ligi NBA Miami Heat podaljšal zmagoviti niz na 12 zaporednih tekem.

Na gostovanju pri Milwaukee Bucks je namreč vročica zmagala s 106:88, Dragić pa je k zmagi prispeval 16 točk, od tega jih je 13 dosegel že v prvem polčasu.

Košarkarji Miami Heat so se veselili še dvanajste zmage zapored; tokrat so se znesli nad Milwaukeejem, ki je imel smolo, saj se je na tekmi v tretji četrtini poškodoval eden ključnih igralcev, Jabari Parker, ki si je zvil levo koleno.

Hassan Whiteside je k zmagi Miamija, ki je imel vse od začetka tekmo popolnoma pod nadzorom, ko je povedel s 15:2, prispeval 23 točk in 16 skokov, James Johnson pa je s klopi dodal 20 točk.

"Že pred sezono smo vedeli, da imamo nekaj posebnega v moštvu; le vse skupaj je moralo klikniti," je po dvanajsti zaporedni zmagi za časnik Miami Herald v slačilnici dejal Dragić. Z novo zmago Miami le še dve tekmi zaostaja za Detroitom, ki drži zadnje, osmo mesto v boju za končnico vzhodne konference.

"Ne želim govoriti o zmagovitem nizu. Gre za skupino igralcev, ki so se uigrali in ustvarjajo identiteto kot pravo moštvo. Gre za timski duh," je dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Tretja tekma od skupno štirih zaporednih v gosteh košarkarje Miamija čaka v petek, ko se bodo pomerili z Brooklynom.

Kako je šlo ostalim ekipam?

Detroit Pistons so doma gostili Los Angeles Lakers in zmagali s 121:102; štiri minute na voljo za igro je dobil tudi Slovenec Beno Udrih, ki je k zmagi prispeval dve podaji, zgrešil pa dva meta na koš.

New York Knicks so gostili Los Angeles Clippers, ki so zmagali s 119:115, a Slovenec Saša Vujačić je v dresu kratkohlačnikov obsedel na klopi. Tekmo je zaznamoval incident v dvorani, ko so morali nekdanjega zvezdnika New Yorka Charlesa Oakleyja zaradi žaljivega in nasilnega vedenja iz dvorane pospremiti policisti.

Golden State Warriors so si opomogli po minulem porazu proti Sacramento Kings in se v domači dvorani v Oaklandu znesli nad oslabljenimi Chicago Bulls; zmagali so s 123:92. Klay Thompson je proslavil 27. rojstni dan s šestimi trojkami, skupno pa je k zmagi prispeval 28 točk. Kevin Durant je dodal 22 točk, deset skokov in sedem podaj, Draymond Green pa 19 točk.

Stephen Curry je imel miren večer; po 16 zaporednih tekmah, na katerih je vsakič dosegel vsaj po 20 točk, je tokrat končal pri 13. To ni bilo ključno proti oslabljenim bikom, ki so pogrešali poškodovanega Jimmyja Butlerja ter obolelega Dwyana Wada.

Prvaki lige Cleveland Cavaliers so prekinili niz sedmih zaporednih zmag Indiane in v Indianapolisu zmagali s 132:117. Kyrie Irving in Kyle Korver sta vsak dosegla po 29 točk, LeBron James pa jih je k zmagi dodal 25.

Vir: STA. Foto: Anže Malovrh/STA.

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ