Vrhunski uspeh naših taekwondoistov

25. 7. 2013
Deli

Slabo leto po olimpijskih igrah so se najboljši taekwondoisti sveta zbrali na svetovnem prvenstvu. V Mehiško Pueblo je prišlo 133 reprezentanc. Slovenska taekwondo zveza je v severno Ameriko poslala peterico reprezentantov, ki so dosegli tri vrhunske rezultate.

Prvič v zgodovini tega športa pri nas so se ljubitelji olimpijskega taekwondoja veselili medalje s tovrstnih tekmovanj. Zanjo sta poskrbela kar dva tekmovalca.

Franka Anić in Ivan TrajkovićTretji dan si je prvo bronasto medaljo priborila Franka Anić, ki je tekmovala v kategoriji do 67 kilogramov. Franka je bila učinkovita do polfinala, kjer jo je s tesnim rezultatom 2:0 ustavila Francozinja Haby Niare.

Dva dni kasneje je medaljo enakega sijaja v najtežji moški kategoriji nad 87 kilogramov prejel Ivan Trajković.

Tretji slovenski rezultat je postavila Nuša Rajher, ki se je v kategoriji nad 73 kilogramov prebila do četrtfinala. V njem jo je zaustavila Francozinja Anne Caroline Graffe.

Gregor Pirš je svetovno prvenstvo zaključil z dvema zmagama, Jure Pantar pa žal ni uspel preskočiti prve ovire, ki jo je predstavljal Azijec Chen Yang Wei.

Na lestvici medalj je Slovenija z dvema bronastima prvenstvo končala na 18. mestu, ki ga je delila z reprezentanco Azerbajdžana.

Južnokorejci pred vsemi

V Mehiki so največ prikazali reprezentanti Južne Koreje, ki so v obeh kategorijah zmagali po trikrat. Ob tem so prejeli še tri srebrne in bronasto medaljo.

Pred Mehiko, organizatorico prvenstva, ki je zlatu dodala tri srebra in bron, se je uvrstila Kuba. Država iz Karibov je dvakrat zmagala in trikrat pristala na tretjem mestu.

Z medaljami se je domov vrnilo 26 reprezentanc.

Slovenska ekipa

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek