To so astrološka znamenja, ki se bojijo ponovno ljubiti
To so astrološka znamenja, ki se bojijo ponovno ljubiti
Najlepše kolesarske poti v Sloveniji
Najlepše kolesarske poti v Sloveniji
5 slastnih pudingov s chia semeni
5 slastnih pudingov s chia semeni

Za Slovenijo so se začele paraolimpijske igre v Riu de Janeiru

9. 9. 2016

Za Slovenijo so se 15. paraolimpijske igre v Riu de Janeiru začele s petim in enajstim mestom.

Plavalca Branka Đurića je že prvi dan iger čakalo tekmovanje, zaradi česar se je tudi odpovedal sodelovanju na slavnostnem odprtju. V dopoldanskem predtekmovanju je dosegel četrti čas in se tako zanesljivo uvrstil v večerni finale. V finalu pa je z 1:27,17 končal na petem mestu.

Zmagovalec Seong Jo Gi je salvil z 1:23,36, medalji pa sta dobila še Zhipeng Jin (Kitajska) in Michael Shoenmaker (Nizozemska).

Darko Đurić, Rio 2016

Strelec pinter ostal brez finala

Franc Pinter je v svoji najmočnejši disciplini z zračno puško stoje v kategoriji R1 osvojil 11. mesto in za dobre tri kroge ostal brez finalnega nastopa.

Pinter je v preteklosti največje uspehe na velikih tekmovanjih dosegal prav v tej disciplini. V njej je dobil tudi svoje štiri paraolimpijske medalje (srebrne v letih 1996, 2000 in 2004 ter bronasto leta 2008), tokrat pa je zelo dobro opravil štiri od šestih serij, v dveh pa tudi zaradi težav s krči ni bil konkurenčen in prav to ga je na koncu stalo uvrstitve med najboljših osem, ki se bodo v finale merili za medalje.

Franc Pinter, Rio 2016

Urnik slovenskih nastopov

STRELCI

Franc Pinter SH1, Damijan Pavlin SH2, Franček Gorazd Tiršek SH2, Veselka Pevec SH2:

  • 10. september 9.30-12.15 R3 (SLO 14.30-17.15) zračna puška leže kvali. in finale (Pinter)
  • 10. september 12.15-15.15 R4 (SLO 17.15-20.15) zračna puška stoje kvali. in finale (Pavlin, Tiršek, Pevec)
  • 12. september 9.30-14.15 R7 (SLO 14.30-19.15) MK puška trojni položaj kvali. in finale (Pinter)
  • 13. september 13.00-15.45 R5 (SLO 18.00-20.45) zračna puška leže kvali. in finale (Pavlin, Tiršek, Pevec)
  • 14. september 9.30-12.15 R6 (SLO 14.30-17.15) MK puška leže kvali. in finale (Pinter)
PLAVANJE

Darko Đurić S4:

100 m prosto S4

  • 8. september 10.35-10.47 (SLO 15.35-15.47) – kvalifikacije
  • 8. september 18.56-19.05 (SLO 23.33-23.42) – finale

50 m delfin S4+S5

  • 10. september 10.06-10.13 (SLO 15.06-15.13) – kvalifikacije
  • 10. september 18.20-18.28 (SLO 23.20-23.28) – finale

200m prosto S4

  • 13. september 11.46-11.54 (SLO 16.46-16.54) – kvalifikacije
  • 13. september 20.50-20.58 (SLO naslednji dan 14. 9. 2016 1.50-1.58) – finale

50 m prosto S4

  • 17. september 10.36-10.45 (SLO 15.36-15.45) – kvalifikacije
  • 17. september 18.50-18.57 (SLO 23.50-23.57) – finale
KOLESARSTVO

Primož Jeralič H5:

  • 14. september 8.00-11.30 (SLO 13.00-16.30) – kronometer H5
  • 15. september 9.30-11.15 (SLO 14.30-16.15) – cestna dirka
PARA KAJAK

Dejan Fabčič KL1:

  • 14. september 9.00-11.45 (SLO 14.00-16.45) kvalifikacije Fabčič 9.25 do 9:50 (SLO 14.25-14:50)
  • 15. september 9.00-11.45 (SLO 14.00-16.45) polfinale Fabčič 9.07 (SLO 14.07), finale Fabčič 10.07 (15.07)
ATLETIKA

Sandi Novak maraton T12:

  • 18. september 9.00-12.15 (SLO 14.00-17.15) – maraton M T12

Foto: Vid Ponikvar/ZŠIS-POK

Več na www.zsis.si

Rio 2016 paraolimpijske igre

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.
Če piškotkov ne želite, jih lahko onemogočite v nastavitvah

zapri