Strokovnjak svetuje: Glivice Promocijsko sporočilo

Kako prepoznati glivice na nogah?

2. 6. 2013
Deli
Kako prepoznati glivice na nogah? (foto: Shutterstock)
Shutterstock

Ko vaše negovane noge napadejo glivice, se nohti, spremenijo v poroženele, odebeljene in rumenkaste kremplje, ki jih ne 'zamaskira' niti najboljši lak za nohte.

Še huje – takšne nohte glivice počasi grizljajo, če se dovolj hitro ne odločiš za vojno proti malim trdovratnim nadlogam.

Glivice se razmnožujejo hitreje kot zajci. Druga po drugi najraje skačejo v temnih, toplih in vlažnih prostorih, zato uživajo v prepotenih supergah ali balerinkah ter tesnih salonarjih, obožujejo bazene, savne, javne prhe ...

Zelo rade se zalezejo med prste, pod nohte, pod prsi, podpazduho, na intimne predele, v dimlje, rade se gostijo celo v vašem trebuhu in na lasišču ...

Glivice so tako nalezljive, da naj bi po zadnjih študijah za njimi trpel vsak peti človek. Nalezete se jih lahko celo od svojega hišnega ljubljenčka!

Znebi se jih

Čeprav se jih je težko znebiti (za vedno), obstaja veliko rešitev, ki vam bodo pomagale odpraviti nadležnice:

  • Zdravnik vam lahko predpiše protiglivična mazila, kreme, pršila ali druga zdravila, zdravljenje pa traja od dva do štiri tedne.
  • V lekarni dobite brez recepta najrazličnejša pršila, kreme, lake, aplikatorje, svinčnike, gele za odstranjevanje glivic.
  • Zelo uspešna metoda je tudi bioresonanca, ki vam obenem okrepi cel imunski sistem.
  • Dobre rezultate lahko dosežete tudi s kisovimi obkladki ali kopelmi (glivice ne prenašajo kislega in suhega okolja), eteričnim oljem čajevca, obkladki iz gline, kopelmi iz hrastovega lubja, koloidnim srebrom, sušenjem nog (predvsem med prsti) s sušilnikom za lase.
  • Nekateri jih zdravijo celo z laserjem.

Za strokovno pomoč in pregled članka se zahvaljujemo Tadeji Mantel Hauptman, dr. med., spec. družinske medicine (www.lantana.si) in Darji Vrbanc (www.diagcenter.si)

Še nekaj nasvetov, kako glivicam napovedati vojno v prispevku Glivice na nogah – trdovratna nadloga