Tek

23. 10. 2011
Deli

Največja športno-rekreativna prireditev pri nas, Ljubljanski maraton, je letos postregla z novim rekordom proge. Kenijec Daniel Too je 42 kilometrov pretekel v 2:08:25, kar je za minuto in 47 sekund hitreje od prejšnjega rekorda.

Drugo in tretje mesto sta zasedla njegova rojaka, Joseph Lagat in Michael Chege, uspešne pa so bile tudi Kenijke, med ženskami je najhitreje pretekla Lydia Kurgat s časom 2:33:01, drugo mesto je prav tako zasedla Kenijka Jane Rotic, tretja pa je bila Ukrajinka Olga Kotovska.

Prvi Slovenec na cilju je bil Mario Vračič (2:31:48), prva Slovenka pa Neža Mravlje (2:42:00).

Ekipa Kenijcev

Zmagovalci na 10 in 21 km

21 kilometrov dolgo progo sta najhitreje pretekela Anton Komač (1:08:56) in Lidija Cerkovnik (1:20,59), 10 kilometrov pa Mitja Krevs (31:15) in Mojca Grandovec (39:37).

Na Ljubljanski maraton je bilo letos prijavljenih rekordnih 22.082 tekačev, vendar jih okrog 2.500 zaradi slabega vremena ni prišlo na štart.

Nekaj utrinkov z maratona je v fotografski objektiv ujel Matej Grošelj.