Vztrajajmo skupaj!
Življenje je nenehno zasledovanje ciljev. S pomočjo dobre volje, truda in vztrajnosti bomo manjše in večje cilje dosegli navkljub vsem oviram. Pridruži se vseslovenskemu gibanju #vztrajam, kajti skupaj smo močnejši!

PRIHODNOST STE VI! SKB, partner projekta #vztrajam

Tek je zakon. Zmigaj se s kavča in pojdi z nami na tek!

Pridruži se

Postani naš #vztrajam ambasador ter spremljaj zgodbe ostalih!

PREDSTAVI SE
stoparica

Foto: Shutterstock.com

Ena najpomembnejših stvari pri teku je načrtovanje časa. To v praksi pomeni, da točno veš, koliko časa nameravaš teku namenili. Lahko se prepustiš trenutku, lahko pa tek značrtuješ do zadnje minute. Kaj je boljše?

Vsekakor je boljše, če čas, ki ga temu nameniš, značrtuješ. Značrtuj, kdaj v dnevu nameravaš teči in koliko časa. Sicer se lahko kaj hitro zgodi, da predčasno obupaš! 

Za začetek za tek porabi nekoliko manj časa

Če pred našo akcijo tek ni bila tvoja aktivnost, se moraš teka vsekakor lotiti s pametjo. Začni počasi! Najprej teči malo časa, nato pa temu času vsak dan dodaj kako minuto več. Tako bo najlaže sproti pridobivati kondicijo za tek. Velika verjetnost je tudi, da se teka tako ne naveličaš.

Če pa si tekel/a že prej, si sedaj zanj vzemi dlje časa.

Kljub temu ali šele začenjaš teči, ali pa že dlje časa tečeš, moraš natanko vedeti, koliko časa nameravaš nameniti tej vedno bolj priljubljeni aktivnosti.

Petnajst minut na dan za začetnike

Čeprav se petnajst minut sliši malo, pa je to za tekače začetnike povsem dovolj. S seboj vzemi štoparico ter si na njej odmeri svoj čas. Pri tem ne pozabi, da se moraš v odmerjenem času vrniti tudi nazaj domov. To torej pomeni, da lahko v eno smer tečeš sedem minut in pol, nato pa še sedem minut in pol nazaj domov

Saj veš kaj pravijo, počasi se daleč pride!

#vztrajam motiviramo 9. junij 2018

Prijavi se na e-novice!

Enkrat tedensko v svoj e-nabiralnik prejmi zgodbe navdiha, motivacijske nasvete in najboljše #vztrajam objave minulega tedna.