Vztrajajmo skupaj!
Življenje je nenehno zasledovanje ciljev. S pomočjo dobre volje, truda in vztrajnosti bomo manjše in večje cilje dosegli navkljub vsem oviram. Pridruži se vseslovenskemu gibanju #vztrajam, kajti skupaj smo močnejši!

PRIHODNOST STE VI! SKB, partner projekta #vztrajam

Tek je zakon. Zmigaj se s kavča in pojdi z nami na tek!

Pridruži se

Postani naš #vztrajam ambasador ter spremljaj zgodbe ostalih!

PREDSTAVI SE
65793339_2558833344126679_8707958875954872320_o

Če te na letošnji Nočni 10ki ni bilo, ti je lahko žal! Vzdušje je bilo fantastično, vreme je sodelovalo, prizorišče pa je seveda tudi nadvse sanjsko. Poglej, kako smo se imeli!

Letošnja že 13. Nočna 10ka je edini nočni tek v Sloveniji, poteka pa okoli Blejskega jezera. Vsako leto ta atraktiven in nadvse zanimiv tek pritegne tekače iz vse Slovenije in tujine in tudi letos je bilo tako. Na teku je tako sodelovalo 1.128 tekačev in 1.060 tekačic iz 25 držav.

Letos je tek zaznamoval tudi prvi uradni državni rekord v cestnem teku na 10 kilometrov, dosegla pa sta ga Mitja Krevs (31:51) in Neja Kršinar (37:47). Mitja je bil tudi zmagovalec letošnje Nočne 10ke, Neja pa je dosegla drugo mesto.

Popoldne pa so tekli tudi otroci, ki so se pomerili na dobrodelnem rekreativnem Ozarinem teku na 1.200 m. Otrokom se je pridružila tudi naša vrhunska tekačica Maruša Mišmaš, ki je že dosegla normo za nastop na Olimpijskih igrah v Tokiu 2020.

Tekaško prireditev je spremljal zanimiv zabavni program, vsi tekači pa so bili nagrajeni tudi z brezplačno kremšnito.

Fotke: Peter Podobnik / Sportida