Žan Košir Sloveniji prinesel novo bronasto medaljo!

24. 2. 2018
Deli
Žan Košir Sloveniji prinesel novo bronasto medaljo! (foto: profimedia)
profimedia

Slovenija je dočakala novo medaljo, tokrat bronasto, za katero se je v paralelnem veleslalomu potil deskar Žan Košir.

Deskar Žan Košir je osvojil bron v paralelnem veleslalomu v Pyeongchangu. Gre za drugo slovensko olimpijsko kolajno na zimskih olimpijskih igrah v Južni Koreji, potem ko je biatlonec Jakov Fak osvojil srebro na 20-kilometrski posamični preizkušnji. Košir je v današnjem malem finalu premagal Francoza Sylvaina Dufourja.

Žan Košir se je prebil do malega finala in bil v njem hitrejši od Francoza Sylvaina Dufourja. Že v kvalifikacijah je dosegel drugi čas, v osmini finala premagal Kim Sang-kyuma iz Južne Koreje, nato pa še Stefana Baumeistra iz Nemčije. Na koncu ga je za stotinko sekunde premagal 22-letni Lee Sang-ho iz Južne Koreje in preprečil še boljšo uvrstitev. Zmagal je Švicar Nevin Galmarini, ki je že v Sočiju leta 2014 osvojil srebrno kolajno.

Žan Košir je postal osmi slovenski športnik v zgodovini, ki mu je na olimpijskih igrah uspelo osvojiti tri ali več kolajn.

Novo na Metroplay: "Življenje nam prek izzivov želi nekaj povedati" | Dejan in Tamara - Pot do spremembe