4. 12. 2023, 07:14

Anžetu Kopitarju gre vse kot po maslu: Kralji do nove zmage, Slovenec na tekmi podrl rekord

Profimedia

Najboljši slovenski hokejist vseh časov je spet pokazal, iz kakšnega testa je.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL spet slavili zmago. Potem ko so Washington Capitals prekinili njihov zmagoviti niz petih tekem, so se kralji takoj pobrali in zanesljivo, s 4:1 premagali prvake iz sezone 2021/22, Colorado Avalanche. Kapetan kraljev Anže Kopitar se je s podajo vpisal med rekorderje tega moštva.

Kopitar je s podajo za vodstvo kalifornijskega moštva z 2:1 pri zadetku Quintona Byfielda v tretji tretjini skupno dosegel 758. podajo v dresu kraljev. S tem je presegel dosedanjega rekorderja, Kanadčana Marcela Dionna, ki je zbral 757 podaj v 921 tekmah. Slovencu je rekord uspel v 1313 tekmah. Naslednja tekma losangeleško ekipo čaka v petek, ko bo gostovala pri Montrealu.

Profimedia

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol