Kako vztrajati, ko začne motivacija popuščati? 16 odličnih nasvetov!

7. 4. 2016
Deli
Kako vztrajati, ko začne motivacija popuščati? 16 odličnih nasvetov! (foto: Profimedia)
Profimedia

Si predstavljate, kako dobro bi bilo, če bi bili ob koncu dneva vedno polni energije in motivirani? No, trenerji poznajo ogromno načinov, kako se motivirati. Preverili smo, katere nasvete najpogosteje delijo s svojimi varovanci. Nekateri vas znajo tudi presenetiti.

1. Da bi vam vadba zlezla pod kožo, morate pri njej vztrajati 3 tedne. To so pokazale tudi nedavne raziskave. Velja poskusiti.

2. Vedno izberite aktivnost, ki vas veseli, ki vam daje energijo in vas spravi v dobro voljo. Nekdo se bo z veseljem ure podil po zelenici za žogo, drugi bi raje zaplesal, tretji se najlepše počuti pri uri joge. Vedno izberite tisto, kamor vas vodijo vaši občutki, ne najnovejši trendi.

3. Enako velja pri rekvizitih: izberite takšne, ki vas ne bodo dolgočasili. Če ne marate uteži, vaje delajte z lastno težo. Če ne marate teči, poskusite s kolebnico.

4. Izberite pravo okolje. Ste raje v naravi, v parku ali so vam všeč fitnes dvorane? Počutiti se morate udobno.

5. Tudi ko vadite v družbi, na primer s trenerjem, partnerjem ali v skupini, v vsakem primeru se morate počutiti sproščeno.

6. Ne zaidite. Kaj to pomeni? Vadba vam mora biti v užitek, naj ne postane obsesija.

7. Občasno zamenjajte rutino in poskusite kaj novega. Če na primer trenirate z utežmi, že nekaj časa pa razmišljate, kako bi se odrezali pri jogi in vas nič ne omejuje, da bi poskusili, potem to storite. En dan v tednu popestrite z nečim novim in še bolj zabavnim. Seveda ni nujno, da je to še ena oblika vadbe v dvorani. Ste kdaj npr. poskusili hulahop? Ali pa supanje?

8. Še enkrat razmislite o razlogih za vadbo. Naj ti ne bodo le zunanji (ker želite izgledati 'popolno' na plaži), temveč tudi notranji. Slednji razlogi bodo tisti, ki vas bodo držali motivirane dolgoročno.

9. Če ne vidite napredka, razmislite o spremembi ali pa se posvetujte s strokovnjakom.

10. Ne komplicirajte pri vadbi, ker je lahko v resnici povsem enostavno.

11. Ne iščite bližnjic in ne stremite k hitrim rezultatom, ker vas bodo 'povozili' – tako hitro kot pride, tako hitro tudi gre. Obstaja pa tudi veliko večja verjetnost za poškodbe ali celo zdravstvene težave.

12. Na vadbo glejte kot na nekakšno igro, kot nekaj, kar si želite poskusiti, želite v tem postati dobri ... in ne kot na nekaj, kar morate. Če boste svojo miselnost naravnali tako, vam bo to vzbujalo občutke zadovoljstva vsakič, ko se boste odpravili na vadbo.

13. Zavedajte se, da bo prišel tudi dan, ko ne bo šlo vse po vaših načrtih. Ampak danes ni ta dan!

14. Ne iščite izgovorov, zakaj naj danes ne bi naredili nekaj zase. Pozabite torej na 'samo danes preskočim, jutri pa čisto zares grem'. In preberite še enkrat zadnji stavek pod točko 13.

15. Leta niso ovira. Nekatere stvari se z leti res spreminjajo, a to ni ovira, da ne bi poskusili nečesa drugega. Ker se vedno najde tudi alternativa. Pobrskajte malo po spletu.

16. Potrebuje vas družina, partner, otroci, prijatelji ... Bolni boste težko uživali. Zato že zdaj naredite vse, kar je v vaši moči, da do tega ne bo prišlo.

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek