Iz teh razlogov nekateri nikoli ne želijo biti v razmerju

12. 3. 2024
Deli
Iz teh razlogov nekateri nikoli ne želijo biti v razmerju (foto: Profimedia)
Profimedia

Nekateri enostavno ne želijo partnerskega odnosa in zato imajo dobre razloge. 

Mnogi partnerski odnos postavljajo na prva mesta v svojem življenju, si že v mladosti naslikajo, kdaj se želijo poročiti in imeti otroke ... Ali pa so slabe volje, ker pri svojih letih še niso našli pravega partnerja. Za zmenke obstaja nešteto aplikacij in na tone drugih ljubezenskih nasvetov, kako najti partnerja. Nekaj pa je tudi takšnih, ki razmerja enostavno ne želijo. Preverite, zakaj. 

Tudi če ste sami v srečnem razmerju, ali si tega neizmerno želite, boste presenečeni, da so kateri od razlogov povsem razumljivi in se z njimi strinjate. 

Poglejmo, zakaj nekateri ne želijo biti v razmerju: 

Ne želijo ogroziti svojih vrednot in želja

Nekateri si ne želijo biti v resnem razmerju, ker ne želijo tvegati vsega, kar si želijo doseči in svojih vrednost. Odnos zahteva kar nekaj prilagajanja in tudi žrtvovanje katerega od konjičkov, zato se bojijo poskusiti. Partnerja naj bi veliko stvari počela skupaj in bila ekipa, kar vsem ne diši najbolj, posebno pa ne nenehna skrb za potrebe nekoga drugega. 

Raje imajo svobodo odločanja, spontanost in dejstvo, da nihče ne bo uničil njihovih planov. Vendar razmerje ne pomeni, da morate prenehati z vsem, kar ste počeli prej. Partnerja si morata nakloniti tudi nekaj časa vsak zase in za svoje hobije, da ohranita zdrav odnos. 

Želijo si čustvene svobode

Nekateri se ne želijo odreči svobodi v smislu hobijev in svojega časa, drugi pa čustveni svobodi. Svoja čustva raje zadržijo zase in o njih ne govorijo, ampak jih predelajo sami. V partnerskem odnosu pa je pomembna komunikacija in tudi neprijetni pogovori o globokih čustvih, kar mnoge odvrne. 

Ste se v tem vsaj malo prepoznali in bi tudi vi najraje občasno svoja čustva zadržali zase? S tem ni nič narobe, če se tiče samo vas in raje predelujete v samoti, a kadar je vpleten še kdo, svoje občutke raje delite. Prav tako imajo čustva pomembno vlogo pri odnosih z drugimi, npr. z družino in prijatelji, zato je pomembno, da uredite tudi druga področja, čeprav se odločite ostati samski. 

Preverite tudi: 

Imajo neprijetne izkušnje iz preteklosti

Travme in neprijetne izkušnje z razmerji v preteklosti lahko mnoge odvrnejo od tega, da bi še enkrat nekomu zaupali. Pojavi se lahko anksioznost, strah pred razmerji, celo znaki depresije. Morda situacije še niste dokončno predelali in dosegli svojega zaključka, zato se stalno vračate v preteklost in dovolite, da vam ta uničuje sedanjost. Če ste se našli v tej točki, je čas, da se končno poslovite od stvari, ki so bile za vas travmatične in se odprete za nove priložnosti. 

So nesigurni vase ali imajo negativno samopodobo

Včasih je to, da si oseba pove, da ni dovolj dobra za nekoga drugega in da je nihče ne bo maral, zadosten razlog za opustitev misli na razmerje. Slaba samopodoba je verjetno eden od pogostejših razlogov, da je nekdo samski, strah pred zavrnitvijo pa lahko vse skupaj še poslabša in poskrbi, da se nekdo za partnerski odnos nikoli ne odloči. 

Če opazite na sebi več napak kot dobrih plati, vedno menite, da si niste zaslužili vaših uspehov in ste prepričani, da se ljudje z vami družijo samo iz prijaznosti, je čas, da naredite nekaj zase in izboljšate svojo samopodobo. Najprej morate imeti radi sami, šele potem imate lahko radi druge. 

Ne čutijo potrebe po razmerju

Nekateri so srečni takšni, kot so in zato ne potrebujejo partnerja. Še več, prepričani so, da imajo trenutne vse, kar je potrebno za polno življenje in jim nič ne manjka. Lahko tudi ne čutijo potrebe po romantiki in vzpostavljanju intimnega odnosa, zato jim je to popolnoma odveč. Radi bi ostali takšni, kot so in čas preživljali v krogu svojih najbližjih, ali se podali v neznano, raziskali svet, nove kraje ... Raje živijo nekoliko drugačno življenje in ne čakajo na ljubezen. Če jih bo slučajno srečala na poti, je to samo bonus. 

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek