Superhrana v vaši kuhinji: buče za pse s prebavnimi težavami. Kako jih pripraviti?

12. 10. 2023
Deli

Buča je super hrana za pse. Vsebuje bistvena mikrohranila in vlaknine, zaradi katerih je zelo hranljiva poslastica. Poleg tega, da je naravno zdravilo za želodec, buča pomaga tudi pri odstranjevanju odvečne vode v pasjem prebavnem traktu.

Bučna juha, bučni zavitek, sladke buče, slane buče … jesen je čas buč, a le malokdo ve, da se odlično podajo tudi v pasjo skledo. Da, prav ste prebrali, buče so lahko odlična popestritev pasjega obroka. Ker je specifičnega okusa, jo psi obožujejo! 

Preberite še: 8 dnevnih navad, ki uničujejo naše možgane

Sploh pa ne pozabite nanjo takrat, ko bodo vašega kosmatega prijatelja napadle prebavne težave. Buče namreč vsebujejo veliko vlaknin, za katere vemo, da imajo številne pozitivne učinke za prebavo, pa naj gre za drisko ali zaprtost.

Vzroki za drisko so seveda zelo različni: od gurmanskih specialitet, ki jih psi mimogrede najdejo na sprehodih, do napačnih priboljškov, ki jih skrbnik v dobri veri ponudijo svojim psom, ne vedoč, kako bodo nanje reagirali.

Naj dvigne roko tisti pasji skrbnik, ki se s tem še nikoli ni srečal! Če ste tovrstne težave do zdaj reševali z dietnimi briketi ali s precej precenjenim rižem s piščancem, naslednjič poskusite z manjšo količino buče. Presenečeni boste nad končnim rezultatom!

Podobno kot pri driskah bo buča blagodejno pomagala tudi pri upočasnjeni prebavi in zaprtosti.

Podobno kot pri driskah bo buča blagodejno pomagala tudi pri upočasnjeni prebavi in zaprtosti.

promocijska fotografija

Kako kosmatemu prijatelju pripraviti bučo?

Preden kužku ponudite bučo, jo vedno dobro razkuhajte in pretlačite, saj jo bo v taki obliki bistveno lažje prebavil.

Buča naj bo manjši del obroka, in če se le da, je ne mešajte z briketirano hrano, ampak jo ponudite ločeno.

Lena prebava?

Podobno kot pri driskah bo buča blagodejno pomagala tudi pri upočasnjeni prebavi in zaprtosti. O teh težavah se pogosto ne govori na glas, ker na prvi pogled ne povzročajo tako alarmantnih stanj kot driska.

Imejte pa v mislih, da vse komplementarne metode zdravljenja veliko pozornosti namenjajo prebavi, saj sta zdravo črevesje in s tem zdrava (redna) prebava temelj zdravja.

Rešitve z bučo lahko uporabite takrat, ko gre za akutna stanja, pri kroničnih težavah je vedno treba najti in odpraviti glavni vzrok. Ob sumu na zastrupitev ali katero drugo resno bolezensko stanje morate seveda nemudoma ukrepati in se oglasiti pri izbranem veterinarju ter tako preprečiti morebitne hujše posledice. 

Poslušajte podkast s Tino Maze

 

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek