Neverjeten posnetek: ubranil je enajstmetrovko, a žoga je vseeno zletela v gol

23. 7. 2023
Deli
Neverjeten posnetek: ubranil je enajstmetrovko, a žoga je vseeno zletela v gol (foto: Profimedia)
Profimedia

Gledalci trdijo, da je to najboljše streljanje enajstmetrovk vseh časov!

V dramatičnem obračunu prvega predkroga Evropske konferenčne lige sta se za zmago borili malteški Gzira United in irski Glentoran.

Gzira je v 67. minuti navdušila z golom Macule in vse je kazalo, da se malteški klub premika proti zmagi. A kot se v nogometu včasih zgodi, je nasprotnik ob koncu tekme pripravil šok: v 13. minuti sodnikovega dodatka je zadetek za Glentoran dosegel Burns in tako tekmo poslal v podaljšek. Presenečenjem pa tam še zdaleč ni bilo konec.

Ker tam ni bilo zadetkov, so zmagovalca določale enajstmetrovke, kjer so se goli kar vrstili. Najprej 1:1, nato 2:2, nedolgo zatem je prvih pet igralcev obeh ekip zadelo enajstmetrovke.

Napaka brez primere

V zgodovinskem obračunu se je zdelo, da nihče ne more zgrešiti, a je vratar Gzire David Cassar v 12. seriji uspel ubraniti gol.

Pravilno je predvideval, da bo nasprotni napadalec streljal z njegove leve strani, se iztegnil in ubranil strel.

Vendar se je žoga od njega odbila v zrak, padla pred črto gola, nadaljevala pot in se nekako odkotalila do mreže. Vratar Cassar je že slavil z igralci, nasprotni vratar pa je opazoval dogajanje. Tako je pravzaprav prvi opazil, kaj se dogaja, saj niti sodniki niso opazovali žoge.

Posnetek neverjetnega strela je že zaokrožil po družbenih omrežjih, mnogi nogometni navdušenci pa trdijo, da je to bilo eno najboljših streljanj enajstmetrovk vseh časov.

Kakšen pa se je vam zdel ta nenavaden strel?

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek